Lietuva-Gruzija

2017 08 03

LT-Gruzija.jpg

Lietuvos patirtis - Gruzijos ūkininkams

Paskutinę liepos savaitę Lietuvos Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (VGVPT) ekspertai   lankėsi Gruzijoje, Adžarijoje, kur dalijosi patirtimi bei žiniomis su gyvulininkyste, bitininkyste užsiimančiais ūkininkais, dalyvaujančiais bendrame Lietuvos ir Gruzijos Žemės ūkio ministerijų  projekte „Gruzijos regionų vystymas remiant smulkųjį verslą žemės ūkio srityje“.

Įgyvendinant šį projektą Adžarijoje atrinkta 14 smulkių, tačiau perspektyvių ūkininkų, kuriems teikiama įvairiapusė techninė ir konsultacinė parama žemės ūkio versle: nuo gyvulininkystės iki vadybos. Mokymai jiems organizuojami ne tik Gruzijoje, bei ir Lietuvoje - spalio mėn. planuojamas pažintinis vizitas į Lietuvos ūkius.

Pasak VGVPT direktoriaus Viliaus Rekščio, perspektyvios žemės ūkio šakos Gruzijoje, tokios kaip gyvulininkystė ir bitininkystė, yra plačiai paplitusios tarp ūkininkų, tačiau jiems reikalinga visukeriopa pagalba, parama mokant plėtoti ūkius, siekiant imtis pažangaus ūkininkavimo.

„Pajamas iš žemės ūkio veiklos gaunantys smulkieji ūkininkai negali garantuoti subalansuotos produkcijos realizacijos, todėl jiems reikalinga išorės pagalba. Šių projektų siekiai padėti užtikrinti šalies apsirūpinimą maisto produktais, tuo pačiu padidinti smulkių ūkių konkurencingumą. Kartu su partneriais 2014-2016 m. Gruzijoje inicijavome gyvulininkystės ir bitininkystės projektus Adžarijoje, kurių metu susitikdavome su smulkiaisiais ūkininkais ir aiškinomės jų poreikius bei mūsų galimybes teikti pagalbą. Tikimės, kad ateityje šis bendradarbiavimas paskatins tolimesnius ekspertinius, konsultacinius ir komercinius ryšius“, – teigia V. Rekštys.